MONTSILVER CO d.o.o. NIKŠIĆ 040/245 403;069/45 45 35: e-mail:silvery@t-com.me

Proizvodjac i distributer: MONTSILVER CO d.o.o. Product of Montenegro 069/45 45 35; e-mail:silvery@t-com.me; PIB 02346907;

Svjezina i u zadnjoj kapi!



SODA VODA MONTENEGRO je sa kraških predela okoline Nikšića koja je poznata po svom ukusu I kvalitetu, višestruko je filtrirana i redovno se provjerava u Zavodu za zdravstvo.










SODA VODA MONTENEGRO puni se takozvanim zatvorenim sistemom punjenja kada je nemoguće da imalo vazduha uđe u bocu. Tada, ako se boca i otvori, voda se pod pritiskom  ispušta u čašu te je ona stalno svježa i ne postoji mogućnost da izvjetri.

Voda se puni u boce pod pritiskom i isto tako prazni pod pritiskom.




Sve ovo potrebno je kako bi se dobio vrhunski proizvod.

SVJEŽINA I U ZADNJOJ KAPI!

Upravo to su najveće razlike koje izdvajaju SODA VODA MONTENEGRO od ostalih.

Koktel od lubenice













Potrebno je
-500 g lubenice
-1 dl belog ruma
-2 limuna
-soda-voda
-kockice leda

PRIPREMA 
1.Lubenicu prepolovite,izvadite joj meso,isecite ga na kockice i ispasirajte.
2.Dodajte rum i sok od limuna.Stavite u frizider da se hladi najmanje sat vremena. 

3.Pred sluzenje sipajte u case, naspite Soda Vodu Montenegro i dodajte kockice leda.Sa lubenicom mozete da mesate i neko drugo voce po zelji.


P R I J A T N O !!!!!!!

Zdravlje -Koristi od soda vode


Istraživači tvrde da soda voda:













Podstiče mršavljenje
Razgrađuje masnoću i pretvara ih u masti










Ubrzava matebolizam







Olakšava varenje
Reguliše probavu
Daje osećaj sitosti
Djeluje osvježavajuće
Djeluje na raspoloženje
Poboljšava memoriju i koncentraciju
Obroci primljeni sa ovom vodom su bolji, neuporedivo bolji
Mekša voda= Voda bez hlora



Špricer



Jedan od najstarijih i najpoznatijih koktela.


Nastao u Austriji i dobio ime špricer  od nemačke reči Spritzen (čuli ste to već u "onim" filmovima)što znači ubrizgati.








Prema tome, da rešimo već jednom, špricer se pravi od dva sastojka:
1. Belo ili Ružičasto vino (nar. Roze)
2. Soda-voda ( ne kisela, ne knjaz, ne rosa)



Priprema:
Do pola čaše sipati vino i naliti soda-vodom. Pošto soda-voda izlazi pod velikim pritiskom (ušpricava) ona razbija vino i gradi rastvor vina i soda-vode čiji oksidi ugljenika zajedno sa alkoholom pojačavaju organoleptički doživljaj...




S' ovak'o predznanje se ide u kafanu...










Kako se pravi Mojito?

Sinonim za leto, plažu, vrele dane i najbolji provod obično su osvežavajući kokteli, naročito čuveni mojito (mohito).  Osvežite se ovim letnjim napitkom, koji će vas podsetiti na dane savršenog provoda.
Mojito je inače nastao na Kubi, i to u vreme kada je mafija vladala ovom zemljom, početkom 20.veka.





Pretpostavlja se čak i da je nastao u jednom određenom baru - "La Bodeguita del Medio' u Havani.

Potrebno vam je: 

5cl ruma
dve kocke braon sećera
soda voda
2cl zelenog limuna
10-ak listova mente
malo maraskina
led

Priprema:
Listiće nane i šećer stavite u čašu i mešajte kako bi izgnjavili nanu i što bolje je pomešali sa šećerom. Do vrha čaše napunite izmrvljeni led, potom sipajte limetu,rum i soda vodu. Na kraju dodajte samo nekoliko kapi maraskina, promešajte i stavite slamčicu. 

  





Letnji koktel za osveženje!

Kad pomislite na more po ko zna koji put u toku leta, pomislite i na osveženje. Dvoumite se između sladoleda, limunade i paaaa koktela. Mi vam ipak nudimo koktel. Rashladjuje podjednako kao i sladoled, limunada samo što ima i onu resku notu malo alkohola. Baš onoliko da vas opusti i rashladi kao što bi to morski talasi znali….
Uživajte, kod kuće ili na letovanju…samo se opustite  

Tequila Sunrise


§  1 šoljica lomljenog leda
§  125ml (1,5 šoljica) gold tequila
§  500ml (2 šoljice) ohlađenog soka od narandže(najbolje ceđene narandže)
§  1,5 kašičica grenadine
Podeliti led u nekoliko čaša, sipati preko tekilu i dopuniti sokom od narandže. Sipati grenadine u centar čaše ili uz samu ivicu čaše tako da padne na dno. Malo promešati po dnu kako bi se grenadine izmešao sa ostatkom koktela i dao onu savršenu boju zalaska sunca. Dodajte krišku narandže i jednu teršnjicu i uživajte!
Cherry Smash
§  1 šoljica svežih ili zamrznutih višanja

§  1/4 šoljice svežih listova nane, plus 4 grančice za aranžiranje
§  8 kašičica šećera
§  3/4 šoljice tamnog ruma
§  1/4 šoljice soka od ceđenog limuna
§  3 šoljice soda vode sa ukusom višnje (ili nekog soda soka sa ukusom višnje ili prosto samo soda voda)










Podelite višnje, listiće nane i šećer u 4 čaše. Pomešajte sve drškom drvene kašičice. Sipajte rum i sok od limuna. Dopunite čaše ledom i soda vodom i ukrasite grančicom nane.


Cran Razzy
§  1/2 šoljica zamrznutih malina za dekoraciju (ako nemate zamrznute, zamrznite ih)

§  2 šoljice  soka od brusnice-maline
§  2 šoljice soda vode
§  2 kašike soka od ceđenog limuna, plus 4 kriške za ukrašavanje
§  3/4 šoljice vodke
Izmešajte sok od brusnice i maline, soda vodu, sok od limuna i votku u sejkeru. Podelite u 4 čaše sa ledom. Ukrasite zamrznutim malinama i kriškom limuna.

Sifon

Kada se u kafani kaže: "Litru i sifon", kelner donosi litar beloga vina i sifon sode, što je sasvim dovoljno za potpuno uživanje uz dobar ručak. Dobar ručak podrazumeva obilnu, masnu i pikantnu hranu. 
A ona se zaliva špricerom. Pravi špricer pravi se tako što se u čašu uliju dve trećine hladnoga beloga vina i potom "razbiju" hladnom sodom iz sifona. Po pravilu, čaša se napuni i sa penom na čaši odmah pije. Pije se, u stvari, pena, pre nego što se slegne kao penušavo vino. Sve je to pitko, osvežavajuće i posebno lekovito. Ovako razblaženo vino ne gubi aromu i buke jer je soda-voda neutralna, bez mirisa i ukusa i ne utiče hemijski na vino ili bilo koje drugo piće uz koje se pije.


Sifon je čudesna sprava. Staklena boca debeloga zida, uskoga grla oblikovanog tako da se na njega montira sifon-ventil. Boce su obično zapremine pola litre, različito oblikovane, žute, plave, zelene, braon ili bezbojne. Na staklu je naziv firme ili vlasnika radionice. Pritiskom na ručicu oslobađa se pritisak iz boce koji potiskuje soda-vodu i kroz cevčicu ventila usmerava je u čašu. Pritisak od desetak atmosfera razbija vino i meša ga sa soda-vodom. Gledajući sifon, i ne pomišljamo šta se u njemu krije. Kolika snaga i kolika draž, kolika ušteda. Jer, užitak je veći ako se zna da se pri tom i štedi. Sifon nam čuva soda-vodu neograničeno dugo da ne izvetri, a u njegov debeli stakleni zid da se ne ugreje na stolu.






Glava sifona nekada je pravljena od olova. Lako je bilo izliti takav uređaj složen a lep, ukrašen ornamentima. Sada se sifonske glave prave od plastike.


Sifona ima velikih, srednjih i malih. Danas je posebna retkost "pikolo" sifon zapremine dvesta grama. Zamislite, kelner vam donese bokalčić beloga od dva deci i "pikolo". Kao što je za pušača zadovoljstvo da sam uvije cigaretu i polako puši, tako je za pravoga špriceraša pravo uživanje da sam pravi malo-pomalo pravoga, hladnoga špricera i sa penom ga pije. Treba znati sa sifonom. Mlaz soda-vode može poprskati nekoga za stolom. Zato treba biti pažljiv: lagano pritisnuti ručicu i podmetnuti čašu. A ako neko i bude isprskan, može jedino da se nasmije – to je samo soda-voda, bez boje, mirisa i ukusa.

Kakvu vodu pijemo?


U našoj zemlji je donet je novi Pravilnik o kvalitetu i drugim zahtevima za prirodnu mineralnu vodu, prirodnu izvorsku i stonu vodu , koji je usklađen sa aktuelnim zahtevima Evropske unije u toj oblasti . Šta novi pravilnik donosi?

Osnovna razlika novog u odnosu na prethodni pravilnik je u uvođenju novih kategorija flaširane vode koje do sada nisu bile definisane na našem tržištu. Pored ranije ustanovljene kategorije prirodne mineralne vode, sada se definišu i kategorije prirodna izvorska voda i stona voda. Pored toga u našoj zemlji u ovoj oblasti je definisana i flaširana prirodna voda za piće, koja se pominje u Pravilniku o higijenskoj ispravnosti vode za piće   i soda-voda koja se pominje u Pravilniku o kvalitetu i drugim zahtevima za osvežavajuća bezalkoholna pića i soda-vodu  . 
Prema novom Pravilniku o kvalitetu i drugim zahtevima za prirodnu mineralnu vodu, prirodnu izvorsku i stonu vodu  pojam "prirodna" mogu da nose samo mineralna i izvorska voda. Prema ovom pravilniku prirodna mineralna voda je podzemna voda namenjena za ljudsku upotrebu u svom prirodnom stanju, koja ima karakteristike zbog kojih se razlikuje od vode za piće (vodovodske – primedba autora) i koja može da se flašira samo ako je (u prirodnom stanju – primedba autora) hemijski i mikrobiološki ispravna za piće, ako joj je kvalitet stabilan i formiran u prirodnim uslovima itd.
Prirodna izvorska voda je podzemna voda namenjena za ljudsku upotrebu u svom prirodnom stanju, koja se flašira na samom izvoru ili u njegovoj neposrednoj blizini. U pogledu zahteva za eksploataciju i stavljanje u promet, mikrobioloških zahteva, postupaka obrade i deklarisanja za obe ove "prirodne" vode važe iste odredbe Pravilnika . 
Razlika je u kontroli njihovog hemijskog sastava. U prirodnoj izvorskoj vodi se, prema Pravilniku  kontroliše oko dva i po puta više parametra u odnosu na prirodnu mineralnu vodu, čime se obezbeđuje poverenje u njen izvandredankvalitet. Treća kategorija "prirodnih" voda je flaširana prirodna voda za piće, definisana Pravilnikom o higijenskoj ispravnosti vode za piće.




Autor: Dr Marina Ščiban; Tehnološki fakultet Novi Sad

Naša vizija

Soda Voda Montenergro kreće sa jasnim ciljem stvaranja pogodnosti za potrošače i zaštitu okoline.

Naša vizija temelji se na sljedećim načelima:








Partnerstvo : Mi sarađujemo sa najboljim distributera, trgovima i distributerima koji dijele naše vrijednosti i ciljeve.  



















Inovacija : Tehnološki kontinuirano poboljšavamo i razvijamo naše proizvode i usluga.
Naša misija
NUdimo revoluciju u industriji korišćenja pitke vode

Soda Voda Montenegro – Zaštita okoline



Soda Voda Montenegro je "aktivna zelena" firma. Rješenje koje nudimo, pomaže da se smanji negativni utjecaj na okolinu. 


To znači manje proizvodnje plastičnih boca i manje plastike bačena u smeće. U isto vrijeme,  manje zagađenja predstavlja i prievoz pića kamionom od udaljenih proizvođača mineralne vode.


Širom svijeta u 2008 bio je 206 milijarde litara pitke vode u bocama (Zenit Međunarodni Global flaširana voda,izvestaj 2008). Za proizvodnju flaširane vode se konzumira samo u SAD 17 milijuna barela nafte (kontejnera za reciklažu Institut, 2002).
  • manje otpada od plastičnih boca i limenki
  • manje zagađenja zbog prijevoza bocama pića

Domaća gazirana voda - bolji izbor od vode u bocama

Soda Voda Montenegro je pametno rješenje za planine otpada plastičnih boca i limenki koje ljudi proizvode svake godine za piće u bocama pića.


U posljednje vrijeme  pažnja se usmjerava na pitanja koja utiču na okolinu,a to su, proces proizvodnje, pakovanje, transport i recikliranje gaziranih pića, što predstavlja ozbiljnu prijetnja našoj planeti.
Kompanija Soda Voda Montenegro predstavila je ekološki nov proizvod za korisnike koji žele smanjiti njihov negativan uticaj na okolinu  S dodatkom Soda Vode Montenegro, možete pripremiti vaše omiljeno piće osvježavajućeg ukusa. 


Podaci  iz SAD, pokazuju da  prosječni Amerikanac popije  600 konzervi i boca gazirana vode svake godine. Zamislite ovu poplavu plastičnih boca i limenki. Osim toga, na žalost, Institut za recikliranje procjenjuje da samo 45% od recikliranih limenki i boca od 33%, što znači da su samo u SAD-u u jednoj godini ima 103 milijarde odbačenih plastičnih boca i limenki.


Neke uvezene vode u plastičnim bocama putuju hiljadama kilometarea do krajnjeg korisnika.
S povecanjem ekološke svijesti, ljudi će morati razmišljati o svojim navikama pijenja flaširanih pića.
Osim smanjenja ambalažnog otpada Soda Vode Montenegro pomaže u zaštiti okoline smanjenjem prevoza i troškova proizvodnje povezane s bocama pića.  U ovoj godini utrošeno je 1,5 milijuna barela nafte za proizvodnju plastičnih boca za flaširana pića, što je toliko energije da se može proizvesti 100.000 automobila godišnje.

Eko-svjesni potrošači širom  svijeta već su počeli koristiti staklenu ambalažu za kućnu pripremu gaziranih pića: jednaod tri njemačke porodice i jedna petina švajcarskih porodica već se pripremaju piti kod kuće iz staskolene ambačlaže .


Pakovanje, zaštita okoline i izvrstan ukus  Soda Vode Montenegro od  2009 pa nadalje je dostupna 

potrošačima u svim zemljama Mediterana